Sporprøve 5/4/11

5/4/11

 

Store Dyrehave, København

600m, 3T
Prøvens bedste, 1 pr. 66 p.

Chilli’s Ugly Duckling
DK06894/2009 LM tæve

O: Dorthe Suwala
E: Lene & Asger Welander

 

Sporprøve 14/9/13

14/9/13

 

Så blev der afholdt sporprøve igen i Store Dyrehave. Efterårets sporprøve.

Dommere på prøven var Kim Rydahl og Mirjam Hoogeveen

Prøvens Bedste på 1000m/40 timer:

Doggsides Princess Congress - Ejet af Anita Turesson

1. pr. med 67 point

 

Prøvens Bedste på 600m/20 timer

Toftekæret's Freya - Ejet af Helen og Niels Johansen

1. pr. 53 point

 

Prøvens Bedste på 600m/3 timer

Hakino's Frost Night Diva - Ejet af Henrik Pedersen

1. pr. 69 Point

 

Københavnsudvalget ønsker tillykke med det fine resultater.

Sporprøve 13/4/13

Dommere, sporlægger og Prøvens Bedste på 20 timer; Kim Rydahl med Hørkær's Marc'o Polo.

13/4/13

 

Udvalget afholdt forårets sporprøve den. 13. april 2013 i Store Dyrehave med deltagelse af 15 hunde.

Dommere på prøven var Mikael Kjærulff og Mirjam Hoogeveen.

Prøvens bedste på 600m/20timer blev Hørkær's Marc'o Polo med 66 point ejet af Kim Rydahl.

Prøvens bedste på 600m/3timer blev Opalina's Dream Maker ejet af Vibeke Jensen .

Københavnsudvalget ønsker tillykke med de fine resultater.

 

Sporprøve 29/9/13

Mirjam Hoogeven, Line Iwers Pedersen med de vindende hunde, samt begge dommere Kim Rydah og Henrik Lyman

29/9/13

 

Udvalgets sporprøve er  afholdt i Store Dyrehave d. 29. september.

 Dommere på prøven var Kim Rydahl og Henrik Lyman.

Prøvens Bedste på 1000m/40 timer:

Jægerhuset's Lærke ejet af Mirjam Hoogeveen med 69 point

Prøvens Bedste på 600m/3 timer:

Basotto's Pierre Hugo ejet af Line Iwers Pedersen med 62 point

Københanvsudvalget ønsker tillykke med det det fine resultat.

Sporprøve 31/3/12

Deltager og dommere samt dommeraspirant sammen med de glade ejer af Prøvens bedste.


Udvalget afholdte forårets sporprøve den. 31.3.2012 i Store Dyrehave. Med deltagelse af 15 hunde.

Dommere på prøven var Kim Rydahl og Henrik Lyman, Mirjam Hoogeveen var dommeraspirant.
 
Prøvens bedste på 1000m/40timer:  Gribsholt Fernado med 70 point ejet af Sonja Larsø Jensen.

 
DGK's Ærespræmie og Københavnsudvalgets Ærespræmie.
 
Prøvens bedste på 600m/20timer:  Kampers Murphy med 72 point ejet af Jytte Jensen.

DGK's Ærespræmie, Københavnsudvalgets Ærespræmie og Københavnsudvalgets Vandrepokal.
 
Prøvens bedste på 600m/3timer: Correll's LaWendel Luna med 69 point ejet af Sandra Correll.

DGK's Ærespræmie og Københavnsudvalget's Ærespræmie 

Nimik Mumi Sniff ejet af Pia Nielsen blev på dagen DKBRCH(S) med 62 point - Københavnsudvalgets Ærespræmie
 
Københavnsudvalget ønsker tillykke med de fine resultater.